Výzva na predkladanie príspevkov

 

Centrálny dátový archív v Univerzitnej knižnici v Bratislave organizuje výročný 5. ročník medzinárodnej konferencie LTP 2022 tematicky zameranej na obnovu a dlhodobú udržateľnosť LTP archívov, ktorá sa uskutoční 10. novembra 2022 v Bratislave v čase od 9:00 hod. do 17:00 hod.

V záujme efektívnej výmeny skúseností v oblasti budovania LTP (Long Term Preservation) archívov sa obraciame na odborníkov a organizácie s prosbou o predkladanie návrhov príspevkov k nasledujúcim témam:

  • Prevádzka LTP archívov a web-harvestingových riešení
  • Dlhodobá udržateľnosť a zefektívňovanie prevádzky
  • Formátové výzvy
  • Obnova technológie a nové trendy v technológiách

Ak máte návrh na príspevok, ktorým by sme vedeli obohatiť našu konferenciu, názov príspevku s krátkym abstraktom posielajte do 05. augusta 2022 na mailto://katarina.valova@ulib.sk

Ak viete o niekom, koho by zaujímala naša konferencie a chcel by prezentovať vlastné výsledky a skúsenosti v danej oblasti, pokojne mu  túto výzvu pošlite. 

 

Stručné informácie vo veci konferencie

Názov:                          LTP 2022: Obnova a dlhodobá udržateľnosť LTP archívov

Dátum a čas konania: 10.11.2022, 09:00

Miesto konania:            Univerzitná knižnica v Bratislave, Ventúrska 11, Bratislava

Web:                            https://cda.kultury.sk/sk/Konferencia_LTP_2022

 

Konferencia sa uskutoční fyzicky a bude streamovaná. Časť nákladov (cestovné, ubytovanie), uhradíme prednášateľom po vzájomnej dohode. Z konferencie plánujeme vydať tlačený a elektronický zborník zostavený z príspevkov prednášateľov.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer